FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Profilaktyka raka krtani.
Autor Wiadomość
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2012-03-22, 20:00   Profilaktyka raka krtani.

magdala foto

Administrator
pomógł:13

Wysłany: 2010-10-09 06:03:37
Pażdziernik - jest miesiącem " Walki z rakiem".
W pażdzierniku jest także "Dzień bez papierosa".

Dziś właśnie, 9 pażdziernika, idziemy w "Marszu Nadziei" ulicami miasta do Centrum Onkologii, by pokazywać innym jak pięknie można żyć "po raku" i dawać im nadzieję.
W marszu biorą udział inne stowarzyszenia zrzeszające osoby z chorobami nowotworowymi.
Co robi się w Waszych miastach, Stowarzyszeniach w zakresie profilaktyki raka krtani? Pogadajmy o tym. Może zrodzą się jakieś ekstra pomysły?. Co 180 głów, to nie dwie, czy pięć?

Zapraszam.

Edytowano 2razy, ostatnia edycja 2010-10-09 06:06:41
Magdalena

Dziś jest czas na marzenia
Jutro już go nie ma..
magdala foto

Administrator
pomógł:13

Wysłany: 2011-10-21 19:25:44
A może taki motyw

Was zainteresuje?. Dziś byłam na konferencji poświęconej nowoczesnemu ratownictwu medycznemu. Czyli takie jakie je mamy dziś z przesunięciem uwagi na "jutro". Spotkali się : lekarze, członkowie zespołów ratunkowych oraz policjanci i strażacy.
+ nie wszyscy wiedzą ( strażacy, policjanci) jak udzielać nam "pierwszej pomocy",
Może warto zaprosić ich na zebranie w PTL - ach? Pokazać też nasze glosy, by nie lekceważono składanych przez nas zgłoszeń. Magdalena

Dziś jest czas na marzenia
Jutro już go nie ma..
teresag162 foto

pomógł:1

Wysłany: 2011-10-21 19:50:03
witam ,muszę tu sie odezwac! tyle sie słyszy o lekcewazeniu osób bez krtani .bo tak nie rozumia nas? taka prawda,a tak naprawde niechcą nas rozumiec !,co dziwic sie strażakom ,jak nawet lekarz rodzinny mi kiedys powiedział prosze zatkac dziurke,bede lepiej rozumiał ? co pani mówi,!ludzie sa wygodni,oczywiscie nie wszyscy nawet nie wiedza jak nam pomóc w razie potrzeby,niestety brak toleracji sprawia ze robia sie egoistami.warto zaprosic wiec ludzi,którzy moga nam udzielic pomocy jak również,by pokazac ludziom,ze i po usunieciu krtani ,moga mówić i kto chce ten słyszy jesli tylko chce.zgadzam sie w zupełnosci z panią Magda .pozdrawiam.

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2011-10-21 19:51:28
Terenia
magdala foto

Administrator
pomógł:13

Wysłany: 2012-02-04 15:50:14
Dziś4 lutego 2012r

w całym kraju obchodzony jest pod auspicjami Polskiej Unii Onkologicznej Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem.

W Białostockim Centrum Onkologii od 12 lat nasze stowarzyszenie uczestniczy aktywnie tego dnia , informując i przestrzegając przed rakiem krtani. Rozdajemy plakaty, nasze foldery, książki, filmy. Opowiadamy o formach działań, turnusach, rehabilitacji.

Przede wszystkim, przestrzegamy zapraszając mieszkańców regionu na "Dzień Otwarty".

Edytowano 3razy, ostatnia edycja 2012-02-04 15:52:51
Magdalena

Dziś jest czas na marzenia
Jutro już go nie ma..
 
 
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2016-09-20, 13:11   

W tych dniach realizowany jest IV ogólnoeuropejski program profilaktyki chorób głowy i szyj. To czas, w którym możemy powiedzieć donośnym głosem o naszych sprawach. Jak zapobiegać, ale też i żyć bo rak nie jest wyrokiem lecz wyzwaniem. :-D
 
 
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2017-08-12, 08:28   

A my :-D

z Podlaskiego Towarzystwa Laryngektomowanych prowadzimy wielką akcje profilaktyki raka krtani od marca br. Zaczęliśmy godzinną audycją na nasz temat w Radiu Białystok. Teraz powstają 2 reportaże o naszych problemach oraz promujące PTL. Były też relacje w regionalnym OBIEKTYWIE i słyszałam, że podebrano je też do TELEEXPRESU. Wydałam kolejną książkę. Piszą o nas gazety no i będzie wielka relacja z naszego Jubileuszu 25 lat działań na rzecz raka krtani połączona z 40 -tym turnusem rehabilitacyjnym jaki zorganizowałam i przeprowadziłam.
Bo trzeba ludziom dawać NADZIEJĘ , bo "Jedni drugich ciężary noście"( ks.Józef Tischner). Tak więc - nosimy. :-D
 
 
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2018-02-03, 10:48   

W pażdzierniku 2017r oraz w styczniu 2018r

TVP Białystok pokazała dwa reportaże Alicji Grzechowiak " Taka miłość" i drugi "Mówimy inaczej", które można obejrzeć wpisując je w google.
Pierwszy opowiada o mojej pacjentce i jej przyszłym, mężu. Podczas Mszy Św. związanej z Jubileuszem 25 lat Podlaskiego Towarzystwa Laryngektomowanych , został im udzielony ślub. Ponieważ wesele było dla dwojga dużym wyzwaniem, zaproponowałam, by świętowali razem z nami.
Bohaterką drugiego reportażu jest Janeczka, pięknie mówiąca, która ma 25 - letni okres przeżycia po usunięciu krtani. W między czasie pokonała 2 inne pierwotne nowotwory. Zuch dziewczyna. :-D
 
 
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2018-02-04, 09:27   

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem.

Kodeks Walki z Rakiem przedstawił Narodowy Fundusz Zdrowia. By zmniejszyć ryzyko choroby zalecanie jest m.in. rzucenie palenia, utrzymywanie odpowiedniej masy ciała, aktywność fizyczna oraz prawidłowe odżywianie.

W Album - Spotkania przyjaciół- umieściłam treść Kodeksu Walki z Rakiem. Zobacz.





,
 
 
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2018-10-27, 04:49   

Każda promocja,

naszej książki, każde działanie nagłośnione przez media jest elementem profilaktyki raka krtani. Oczywiście, musi być przemyślane i na odpowiednim poziomie. Powinno informować , ale też dawać NADZIEJĘ. Może najnowszy egz. "Samego zdrowia" spełni taką rolę? Zobaczymy.
 
 
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2021-08-27, 10:25   

Starajmy się :-D

odwiedzać chorych w szpitalu przed ich laryngektomią. Pokazujemy jak można pięknie mówić, łapać kondycję fizyczną i psychiczną.
To także elementy profilaktyki dla tych, którzy może jeszcze dziś nie mają problemu nowotworu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 13