FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Medykamenty i sprzęty.
Autor Wiadomość
Kamil_Sarapuk 
Ma-Je-R sp. z o.o.

Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-26, 10:39   

Nie, 12/13,5/15/17 mm to 4 średnice :-) :

rozmiar 8 - 12 mm średnicy zewnętrznej,
rozmiar 9 - 13,5 mm średnicy zewnętrznej,
rozmiar 10 - 15 mm średnicy zewnętrznej,
rozmiar 12 - 17 mm średnicy zewnętrznej.
_________________
Ma-Je-R sp. z o.o.
 
 
teresag162 
teresag162

Rok operacji: 2001
Wiek: 61
Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 120
Skąd: łebunia- lębork .woj.pomorskie
Wysłany: 2015-01-27, 07:26   APARAT SŁUCHOWY

Witaj Kamilu.Skoro pracujesz w firmie MAJER chciałąbym cie zapytać o aparaty słuchowe. okazało się się że mam duży ubytek słuchu musze mieć aparat słuchowy ,w jakiej cenie wachaja się aparaty słuchowe chodzi o aparat cyfrowy ? u nas na pomorzu w granicach 4 tysięcy a ajak wyglada to w twojej firmie będę wdzięczna za odpowiedz pozdrawiam TERESA. :-)
 
 
Kamil_Sarapuk 
Ma-Je-R sp. z o.o.

Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-27, 08:25   

Niestety nasza firma nie zajmuje się aparatami słuchowymi. Moim głównym tematem jest zaopatrzenie dla osób laryngektomowanych, pobocznym - leczenie bezdechu. Poza tym, ze sprzętu medycznego nie znam cen.
_________________
Ma-Je-R sp. z o.o.
 
 
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2015-01-27, 08:30   

Hej Kamil! :lol:

Masz na myśli także bezdech nocny?
 
 
Kamil_Sarapuk 
Ma-Je-R sp. z o.o.

Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-27, 08:41   

Właściwie to tylko bezdech nocny :)
_________________
Ma-Je-R sp. z o.o.
 
 
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2015-01-27, 13:57   

Kamiliu :-D

Podrzuć garść info o leczeniu bezdechu nocnego. Znam osobę, która bardzo z tego skorzysta.
Ja też jestem ciekawa. Pogadajmy. Oki?
 
 
Kamil_Sarapuk 
Ma-Je-R sp. z o.o.

Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-27, 15:55   

Znaczy tutaj na forum? Bezdech senny powstaje, gdy w nocy mięśnie się rozluźniają i zamykają przepływ powietrza. Chory nie może zrobić wydechu i zaczyna się dusić, co prowadzi do obudzenia. Obudzenie nie jest typowe, osoba chora nie jest jego świadoma.

Problem polega na tym, że takich wybudzeń może być kilkadziesiąt (a nawet kilkaset) przez całą noc, co sprawia, że chory nie wchodzi w głębsze fazy snu i budzi się niewyspany. Widziałem kiedyś kilka badań i rozmów lekarza z pacjentem. Typowymi objawami było: "śpię po 10h na dobę i budzę się niewyspana", "ciągle przysypiam w pracy", "gdy wrócę do domu muszę się zdrzemnąć, a mimo to koło 20 już chce mi się spać".

Problem jest o tyle poważny, że prowadzi z czasem do wysokiego nadciśnienia, chorób serca i braku możliwości normalnego funkcjonowania. Leczenie polega na używaniu w nocy aparatu CPAP, który "pompuje" powietrze do ust w nocy, tak, że bezdechy nie występują.

Zdaża się, że rozmawiam z pacjentami i mimo, że na początku jest niewygodnie, najczęściej nie wyobrażają sobie spania bez aparatu. Często bezdechy spowodowane są otyłością, ale rzadko udaje się całkowicie zrezygnować z aparatu, z czasem po prostu zmniejsza się jego siłę. Niektórzy wykonują operacje, ale z tego co słyszałem, często po paru miesiącach/latach efekt się cofa.

Może poleci Pani znajomemu zrobienie testu? Trzeba odpowiedzieć tylko na parę pytań. Link do testu
_________________
Ma-Je-R sp. z o.o.
 
 
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2015-01-28, 08:18   

Dzięki bardzo Kamil :-D

Wiem też, że można po prostu przy bezdechu nie obudzić się.... Dramatyczne.
Rozumiem, że aparatura działa całą noc. Jak to wygląda technicznie? Aparat jest duży, jak umocowany?. A jeśli ktoś przewraca się w nocy, śpi niespokojnie?
 
 
Kamil_Sarapuk 
Ma-Je-R sp. z o.o.

Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-29, 08:42   

Aparat działa całą noc. Wygląda to mniej więcej tak:

Jeśli ktoś ciągle zmienia pozycję i rura mu strasznie przeszkadza, są maski z zaczepieniem rury na czubku głowy, dzięki temu rura obraca się z pacjentem. Aktualnie wprowadzamy na polski rynek malutki CPAP, w którym całe urządzenie można zaczepić na głowie :D ale to chyba bardziej dla kierowców tirów i ludzi dużo podróżujących. Można używać go nawet w autobusie czy samolocie, jeśli ktoś nie przejmuje się dziwnymi spojrzeniami ;-)
_________________
Ma-Je-R sp. z o.o.
 
 
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2015-01-29, 10:27   

Dzięki. :lol:

Widzę, że to cała "uprząż". No, ale cos za coś.
 
 
Kamil_Sarapuk 
Ma-Je-R sp. z o.o.

Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-29, 14:09   

No niestety, z drugiej strony rozmawiałem dzisiaj z kolegą z pracy. Mówił, że spał jedną noc w tym, mimo, że nie ma bezdechów, ponoć obudził się lepiej wyspany niż zazwyczaj, więc może nie jest tak strasznie?
_________________
Ma-Je-R sp. z o.o.
 
 
Kamil_Sarapuk 
Ma-Je-R sp. z o.o.

Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-29, 15:24   

Wracając do tematu rurek, dostępne są również bardzo krótkie rurki: "Stoma button", w Polsce przyjęliśmy nazwę "Rurka przelotowa". Nie znalazłem na forum żadnej wypowiedzi na ich temat. Rurka jest silikonowa i ma 22mm długości, korzystał ktoś z takiej?
_________________
Ma-Je-R sp. z o.o.
 
 
Danuta_62 
Danuta


Wiek: 75
Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 82
Skąd: Wojnicz-Małopolska
Wysłany: 2015-01-30, 21:24   Stoma button

Jeżeli to jest rurka zabezpieczająca otwór stomijny, bez tasiemek zapobiegających wypadnięciu przy odkrztuszaniu, to widziałam u kolegi po laryngektomii. Otrzymał od rodziny z Holandii.
Jest wiele osób pośród nas ,którym nie jest konieczna długa rurka,ale bezpieczniej pewnie mieć zabezpieczony otwór np w czasie snu. Ja na waszej stronie internetowej , szukałam wzmianki na ten temat - bezskutecznie. Nawet po wczorajszym Pana wpisie nic nie ma . Nadmieniam,że korzystam z waszego sklepu internetowego/ nawet w ubiegłym tygodniu otrzymałam tracheofixy i apaszki- obsługa profesjonalna, super/
Proszę o aktualizację strony i ewentualne informacje : cena, rozmiary refundacja.
Pozdrawiam i cieszę się,że możemy otrzymać informacje z tzw ; pierwszej ręki:

Danuta
 
 
Kamil_Sarapuk 
Ma-Je-R sp. z o.o.

Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-02, 10:07   

Dokładnie, rurka zabezpieczająca, bez tasiemek.

Link do rurki: http://e-majer.pl/pl/p/Rurka-przelotowa-Servona/99

Chyba rzeczywiście powinniśmy lepiej ją opisać. Są w 4 rozmiarach, o średnicach zewnętrznych 12, 13.5, 15, i 17mm. Wszystkie mają długość 22mm.
_________________
Ma-Je-R sp. z o.o.
 
 
Danuta_62 
Danuta


Wiek: 75
Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 82
Skąd: Wojnicz-Małopolska
Wysłany: 2015-02-02, 14:08   Dziś znalazłam!

Serdecznie dziękuję za podane wiadomości/ po prostu nigdy nie dotarłam do tej strony, wątpiąc przy stronie 2/.Dziś ,znalazłam, ale i tak Pana wpis przybliżył rozmiary.

Teraz tylko zlecenie od lekarza na refundację/ mam wizytę pod koniec lutego/ i...jestem zainteresowana.A swoją drogą - nazwa rzeczywiście myląca, chociaż oddająca w pełni zastosowanie.
Pozdrawiam- Danuta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 11